Rynek Profesjonalnych Użytkowników

Główną grupą docelową serii Windside VAWT jest rynek profesjonalnych użytkowników. Powodem zakupu turbiny w obrębie tego rynku nie jest cena kWh ani pożytki płynące z oszczędności na rachunku obliczone w porównaniu do ceny kWh podłączonej do sieci. Dla klientów z tej grupy powodem zakupu jest

„Czy turbina podoła zadaniu, dla którego została zakupiona, na czas trwania projektu, bez żadnych awarii”

Klienci należący do grupy profesjonalnych użytkowników często muszą pracować w bardzo odległych miejscach i w bardzo trudnych warunkach pogodowych. W takich zakątkach awaria turbiny spowodowałaby kosztowne podróże, transport oraz koszty napraw, a także przestój systemów. Z tego powodu Windside skonstruował turbinę, która spełnia wymagania nałożone na nią z powodu warunków w jakich operuje. Konstrukcja turbiny spełniającej te wymagania ma swoją cenę, jednak dla tych, którzy potrzebują niezawodności i trwałości, które Windside gwarantuje, cena produktu odpowiada jego wartości.

„Rzeczywisty koszt czegoś to nie cena, którą zapłacić za to. Prawdziwy koszt to cena, którą płacisz, aby naprawić to wtedy, gdy zawodzi!”

Zdanie powyżej prawdopodobnie najlepiej podsumowuje powód, dla którego nasi klienci wybierają Windside. Klient, który ​​w ciągu ostatnich dziesięciu lat używał model Windside WS-0, 30A na jednej z odległych wysp jest dobrym tego przykładem. Przed zainstalowaniem Windside próbowano pięciu innych modeli turbin, z których żadna nie przetrwała dłużej niż sześć miesięcy. Wyspa znajdowała się 1200 km podróży statkiem od lądu. Klient powiedział

„Było to jak wyrzucanie pieniędzy w błoto zanim zamontowaliśmy Windside.”

Rynek profesjonalnych użytkowników jest rynkiem, do którego potencjalni dystrybutorzy powinni mieć dostęp oraz do którego uprawy powinni być przygotowani.